ابراز همدردی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان با زلزله زدگان سی سخت

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان در پیامی با شهروندان آسیب دیده زلزله سی سخت کهگیلویه و بویراحمد ابراز همدردی کرد.

در این پیام آمده است: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان آمادگی خود را برای همیاری به شهروندان زلزله زده اعلام می دارد و خدمت رسانی به شهروندان گرامی این مناطق را از کلیه دستگاه  های ذیربط خواستار است.

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان در پیام خود آورده است: زلزله خیزی کشور و حفظ جان و مال شهروندان گرامی ، لزوم رعایت مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازها و الزام کلیه دستگاه ها و شهروندان به رعایت این امر را دو چندان می کند.

متن پیام بدین شرح است:

ضمن ابراز همدردی عمیق جامعه مهندسی کردستان، شفای عاجل برای مصدومان و صبر برای خانواده های آسیب دیده  مناطق زلزله زده استان کهگیلویه و بویراحمد را از خداوند منان خواستاریم.

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان آمادگی خود را  برای همیاری به شهروندان زلزله زده سی سخت اعلام می دارد و خدمت رسانی عاجل به شهروندان گرامی این مناطق را باتوجه به فصل سرما و برودت هوا از کلیه دستگاه  های ذیربط خواستار است.

سازمان نظام مهندسی ساختمان همچون همیشه تاکید می نماید که ساختمان وسکونتگاه ها تنها یک سرمایه خصوصی و فردی محسوب نمی شود بلکه ساختمان یک سرمایه ملی است و باید در طراحی، ساخت و حفظ آن نهایت حساسیت و دقت را چه از جانب مسئولین، چه از جانب مالکین و شهروندان رعایت نمود. هرچند که برخی از سازمان ها و نهادها مسئولیت مستقیم در رابطه با ساختمان و مسکن دارند اما نباید از این مسئله غافل شد که رعایت مقررات ملی ساختمان یک وظیفه همگانی محسوب می شود.

آمار زیاد ساخت و سازهای غیرمجاز، رشد بی رویه حاشیه نشینی، عدم توجه به گزارشات اعلامی کارشناسان سازمان و بسیاری از مشکلات دیگر امنیت شهروندان را دربرابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی  خطر انداخته است که باید نهادهای مرتبط و حتی غیرمرتبط با تشکیل کارگروه ها و اخذ تصمیمات لازم از میزان خسارت ها بکاهند که این نیازمند عزمی همگانی است.

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان

image_pdfimage_print
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + ده =

ابراز همدردی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان با زلزله زدگان سی سخت