ابراز همدردی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان با زلزله زدگان سی سخت

ابراز همدردی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان با زلزله زدگان سی سخت

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان در پیامی با شهروندان آسیب دیده زلزله سی سخت کهگیلویه و بویراحمد ابراز همدردی کرد.

در این پیام آمده است: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان آمادگی خود را برای همیاری به شهروندان زلزله زده اعلام می دارد و خدمت رسانی به شهروندان گرامی این مناطق را از کلیه دستگاه  های ذیربط خواستار است.

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان در پیام خود آورده است: زلزله خیزی کشور و حفظ جان و مال شهروندان گرامی ، لزوم رعایت مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازها و الزام کلیه دستگاه ها و شهروندان به رعایت این امر را دو چندان می کند.

متن پیام بدین شرح است:

ضمن ابراز همدردی عمیق جامعه مهندسی کردستان، شفای عاجل برای مصدومان و صبر برای خانواده های آسیب دیده  مناطق زلزله زده استان کهگیلویه و بویراحمد را از خداوند منان خواستاریم.

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان آمادگی خود را  برای همیاری به شهروندان زلزله زده سی سخت اعلام می دارد و خدمت رسانی عاجل به شهروندان گرامی این مناطق را باتوجه به فصل سرما و برودت هوا از کلیه دستگاه  های ذیربط خواستار است.

سازمان نظام مهندسی ساختمان همچون همیشه تاکید می نماید که ساختمان وسکونتگاه ها تنها یک سرمایه خصوصی و فردی محسوب نمی شود بلکه ساختمان یک سرمایه ملی است و باید در طراحی، ساخت و حفظ آن نهایت حساسیت و دقت را چه از جانب مسئولین، چه از جانب مالکین و شهروندان رعایت نمود. هرچند که برخی از سازمان ها و نهادها مسئولیت مستقیم در رابطه با ساختمان و مسکن دارند اما نباید از این مسئله غافل شد که رعایت مقررات ملی ساختمان یک وظیفه همگانی محسوب می شود.

آمار زیاد ساخت و سازهای غیرمجاز، رشد بی رویه حاشیه نشینی، عدم توجه به گزارشات اعلامی کارشناسان سازمان و بسیاری از مشکلات دیگر امنیت شهروندان را دربرابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی  خطر انداخته است که باید نهادهای مرتبط و حتی غیرمرتبط با تشکیل کارگروه ها و اخذ تصمیمات لازم از میزان خسارت ها بکاهند که این نیازمند عزمی همگانی است.

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان