نامه رئیس سازمان به هیات اجرایی انتخابات/درخواست تعویق انتخابات به زمان لازم پس از رفع ایرادات

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان طی نامه ای به رئیس هیات اجرایی نهمین دوره انتخابات هیأت مدیره، خواستار تعویق انتخابات تا رفع ابهامات شد.

متن نامه بدین شرح است:
احتراماً عطف به پیامک آن هیات محترم اجرایی درساعت 16:44 مورخ 7/7/1400 مبنی بر رفع مشکل سامانه اخذ رأی که بعلت اشکالات مستمر عملا از ساعت 9 تا 16:44 تعداد اندکی از اعضا موفق به اخذ رأی شده بودند! متاسفانه مشاهده می‌شود که رفع مشکل سامانه به گونه‌ای است که پس از ارائه رأی ، نیازی به دریافت کد تایید نهایی نمی‌باشد و عملاً یک مرحله از احراز هویت را در روند رأی‌گیری حذف نموده است که بر خلاف آئین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان می‌باشد.
فارغ از اشکالاتی که در نحوه‌ی انجام رای گیری الکترونیکی بعلت عدم وجود زیرساخت‌های لازم ، که موارد آن قبلا طی نامه شماره 39915/ س ن مورخ 29/03/1400 و ایضا نامه شماره 41304/س ن مورخ 7/7/1400 ریاست محترم شورای مرکزی درحین انجام ناقص و پراشکال انتخابات به آن اشاره و تاکید شده است , این مورد می‌تواند مشکلات و تبعات زیادی را از لحاظ اطمینان ازصیانت آرا شرکت کنندگان و کاندیداهای محترم داشته باشد . چرا که عملاً احراز هویت اعضا و روند کلی انتخابات با شائبه وایراد قانونی روبروخواهد بود .
لذا ضمن تذکر موارد فوق و دعوت آن هیات محترم به رعایت قانون وآیین‌نامه اجرایی آن، درخواست تعویق انتخابات به زمان لازم پس از رفع ایرادات قانونی آن را دارد.
لازم به ذکر است تعویق انتخابات به دلیل عدم امکان برگزاری انتخابات سالم و عدم وجود زیرساخت از وظایف هیئت اجرایی و دستگاه نظارت بر انتخابات استان است و تایید یا عدم تایید دستگاه نظارت کشور به دلیل عدم جایگاه قانونی آن، رافع مسئولیت نخواهد بود و از طریق مراجع ذیصلاح، اقدام قانونی صورت خواهد پذیرفت.

dav
image_pdfimage_print
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + دو =

نامه رئیس سازمان به هیات اجرایی انتخابات/درخواست تعویق انتخابات به زمان لازم پس از رفع ایرادات