وبینار مشترک ایران و ژاپن با موضوع بررسی فناوری میراگرها و جداگرهای لرزه ای

وبینار مشترک وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و  وزارت مسکن، زیر ساخت، حمل و نقل و جهانگردی ژاپن با موضوع بررسی  فناوری میراگرها و جداگرهای لرزه ای

نیاز به توسعه و ترویج استفاده از سیستم های جداساز و میراگر لرزه­ای خصوصا در ساختمان­های با اهمیت زیاد نظیر مدارس، سینماها، مراکز تجاری بزرگ و همچنین ساختمان­های با اهمیت متوسط نظیر ساختما­ن­های اداری و هتل­ها، با درس‌هایی از زلزله‌های اخیر کشور احساس گردید. از آنجا که ساخت جداگر و میراگر لرزه­ای ­جزو صنایع پیشرفته محسوب می­گردد و با توجه به بررسی‌های انجام شده که نشان میدهد مهندسان جوان و توانمند ایرانی موفق به ساخت آنها شده­اند و ازسوی دیگر با توجه به بکارگیری این تکنولوژی در برخی از پروژه­ها بدون وجود آیین‌نامه و مقررات مربوطه در حوزه ساخت و ساز شهری، ضرورت تدوین آیین‌نامه فنی در این بخش برای امکان طراحی، محاسبه و نظارت بر آنها  برای دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان محرز گردید.  در همین راستا ضمن برگزاری جلسات تخصصی با اساتید و صاحبنظران، تهیه دستور العمل طراحی ساختمان­های مجهز به میراگر و جداگر در دستورکار قرار گرفت.

لذا به منظور بهره‌گیری از تجربیات بین‌المللی و استفاده از دانش و تجربیات جهانی، وبینار تخصصی میراگرها و جداگرهای لرزه‌ای با همکاری وزارت مسکن، زیر ساخت، حمل و نقل و جهانگردی ژاپن و انجمن جداگرهای لرزه­ای ژاپن (JSSI) از ۲۵ تا ۲۷ اسفند ۹۹ برنامه‌ریزی گردید. علاقه‌مندان می‌توانند تا تاریخ  ۲۳اسفند۹۹ از طریق تارنمای http://lmsirceeo.ir   نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

تذکر: مطالب ارائه شده توسط اساتید محترم ژاپنی بصورت انگلیسی می باشد. به همین دلیل تسلط به زبان انگلیسی ضروری می باشد. ولکین در روز سوم خلاصه مطالب ارائه شده روز اول و دوم به زبان فارسی توسط کارگروه مربوطه ارائه می گردد.

راهنمای ثبت نام در وبینار

image_pdfimage_print
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + سیزده =

وبینار مشترک ایران و ژاپن با موضوع بررسی فناوری میراگرها و جداگرهای لرزه ای