دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان در شهرستان بانه با همکاری انجمن پاژین/ سمینار علمی انرژی سبز  در بانه برگزار شد

سمینار علمی انرژی سبز توسط دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان بانه با همکاری انجمن پاژین در سالن اجتماعات این دفتر برگزار گردید.

 در این سمینار که اعضای شورای شهر بانه ، ریاست اداره ها،  بخشدارها و شهرداری های سطح شهرستان و همچنین اعضای محترم نظام مهندسی ساختمان و شهروندان این شهرستان حضور داشتند، مهندس آرش بیورانی مدیریت دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان بانه هدف از برگزاری سمینار را رایگان بودن و همیشه در دسترس بودن انرژی خورشیدی، کمک به حفظ محیط زیست و توجه به درآمدزا بودن سرمایه گذاری در این حوزه را عنوان کرد.

 وی آمادگی نظام مهندسی را جهت گسترش بیشتر و فرهنگ سازی استفاده از انرژی خورشیدی اعلام نمود.

 مهندس ابراهیم نصیری نحوه کارکرد سلولهای خورشیدی و مزایای استفاده از انرژی خورشیدی برای محیط زیست را بیان و مراحل دریافت جواز احداث نیروگاههای خورشیدی کوچک و بزرگ را برای حضار معرفی نمود.

در ادامه این سمینار نماینده شبکه بهداشت طی سخنانی لزوم استفاده از هرگونه ابزار حمایت از محیط زیست و ارتقای سلامت جامعه را بیان نمودند.

امین زاده نماینده انجمن پاژین لزوم پیشرفت و توسعه یافتگی یک جامعه را صیانت از محیط زیست خویش عنوان کرد و استفاده از انرژی خورشیدی را یکی از راهکارهای عالی دانست.

وی همچنین در ادامه نمونه هایی از تخریب محیط زیست منطقه را نشان داد.